ŚKTM

TRANSEXPO z premierami już w październiku w Targach Kielce

Premiery od SOLARISA, ISUZU czy AUTOMETU, nowe trendy i kierunki rozwoju transportu publicznego, a także polska myśl techniczna to tylko część tego, co czeka na branżowych odwiedzających XIV Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w Targach Kielce w dniach 23-25 października, najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zgodnie z aktualnymi trendami w transporcie zbiorowym, również podczas Targów TRANSEXPO
w Targach Kielce uwaga skupiona będzie na pojazdach z alternatywnymi źródłami zasilania.

Elektryzujące premiery podczas TRANSEXPO

Transexpo 2018, będzie miejscem prezentacji trzech pojazdów marki Solaris. Nowość to Solaris Urbino 12 LE lite hybrid. Kolejne dwa produkty to dobrze już znane konstrukcje, Solaris Urbino 12 electric oraz Solaris Urbino 12 hybrid, które zostaną jednak zaprezentowane w nowej odsłonie po motoryzacyjnym „facelifcie”. Marka AUTOMET z Sanoka, która do tej pory słynęła z adaptowania dostawczych mercedesów na minibusy, w Kielcach zaprezentuje pierwszy pojazd własnej konstrukcji, który na rynku pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Ten mały autobus elektryczny, będący dobrym rozwiązaniem dla przewozu i obsługi lotnisk to 100% polska myśl techniczna. Interesującą propozycję ma dla zwiedzających Isuzu. Japońsko-turecka marka zaprezentuje podczas TRANSEXPO 2018 pierwszy niskowejściowy autobus typu mini. Isuzu NovoCiti Life to autobus z obniżoną podłogą, oferujący dogodniejszy transport osobom starszym i niepełnosprawnym.

Doskonała koniunktura do zobaczenia na targach

XIII Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które odbyły od 11 do 13 października 2016 roku w Targach Kielce potwierdziły dobrą koniunkturę w branży komunikacji zbiorowej. Na ponad 10 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni, nowości prezentowało aż 164 wystawców, w tym 36 firm z zagranicy. Wystawę odwiedziło ponad 5,5 tysiąca zwiedzających.

 

ZAPRASZAMY!!!

Szkolenia z zasad realizacji przedsięwzięć w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) dla przedsiębiorców

Centrum Rozwoju Transportu organizuje szkolenie dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich firm. Zachęcamy naszych Klastrowiczów do wzięcia udziału w szkoleniu z zasad realizacji przedsięwzięć w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) - tzw. szkolenia ogólne i szkolenia dedykowane (odnoszące się do postępowań PPP z konkretnej branży).

Czytaj więcej...

Liderzy sektora transportu zbiorowego spotkają się na jesieni w Targach Kielce

Transexpo 2018 - baner - ŚKTM

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odbędzie się 23 i 25 października w Kielcach. Targi potwierdzają potrzebę spotkań specjalistów oraz dobrą koniunkturę w branży komunikacji zbiorowej.

Czytaj więcej...

Dotacje w ramach RPO WŚL: co nowego w 2018 roku?

Na to, by dołączyć do grona korzystających ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Fundusze Europejskie to nie tylko dotacje. Na realizację projektu można uzyskać wsparcie w formie pożyczki, poręczenia, gwarancji, wejścia kapitałowego, udostępnianych na korzystnych warunkach. Z pieniędzy pochodzących z Regionalnego Programu Województwa Śląskiego realizowane są projekty o kluczowym znaczeniu dla rozwoju regionu.

Czytaj więcej...

Home Klaster Wydarzenia i aktualności

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Projekt współfinansowany

 Projekt „Utworzenie Śląskiego Klastra Transportu Miejskiego"” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013